A A A

Wydarzenia

W dniach 2 - 3 grudnia w Górze Kalwarii odbyły się VIII Międzynarodowe Warsztaty Gospel "CALVARY GOSPEL" 2017.

Tegoroczne warsztaty poprowadzą:

 

 

 

ELVIS EDIAGBONYA

pianista, wokalista, reżyser i dyrygent. Urodził się i wychował w Nigerii, gdzie już jako bardzo młody człowiek grał na pianinie w miejscowym kościele. W 2000 r. przeniósł się do Lagos, gdzie w 2002 r. rozpoczął współpracę z topowymi afrykańskimi artystami gospel: Olufunmi, Sammie Okposo, Bouqui, Agboola Shadare, Segun Obe. W 2004 przeniósł się do Holandii, gdzie założył własną firmę fonograficzną, stając się wykonawcą, producentem i organizatorem wielu znakomitych przedsięwzięć muzycznych. Jego talent muzyczny i organizacyjny został doceniony przez rząd holenderski, który zaprosił go do udziału w uroczystym koncercie dla Królowej Holandii. Swojej działalności koncertowej nie ogranicza tylko do Holandii, prowadzi liczne warsztaty gospel w całej Europie, m.in. w Polsce, w Niemczech czy na Łotwie. Wielokrotnie występował w towarzystwie takich gwiazd jak grupa Breeze, Joana Muskiet, J-Unit, Gospel Inc., Big Boy Caprice („North Sea Jazz Festival”), Michelle David („Big, Black & Beautiful”). Artysta nie tylko angażuje się w działalność koncertową, ale także religijną zarówno w Holandii jak i w licznych miastach w USA oraz w Wielkiej Brytanii, występując wspólnie z gwiazdami Grammy Awards. Jego debiutancka płyta CD została wydana w 2011r.

NANCY LUMBALA

Wokalistka z Konga, ma na swoim koncie wydanie solowej płyty w swoim kraju, w Polsce mieszka od niedawna, po raz pierwszy bierze udział w warsztatach gospel w naszym kraju jako zaproszony gość.

JOANNA WĄTOR

Instruktor warsztatów wokalnych Calvary Gospel, Stargard Gospel Days, nauczyciel emisji głosu, solistka i dyrygent, absolwent wokalistyki Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzystofa Komedy w Warszawie.

Dyrygentka grupy „New Gospel Generation". Od wielu lat współpracuje z Marshą Otondi prowadząc warsztaty i popularyzując muzykę gospel.

KRZYSZTOF RAKOWSKI

pianista, perkusista, aranżer, akompaniator, nauczyciel. Współtworzył warszawską scenę jam session m.in. w klubach Mandala, 55 czy Chwila. Od 15 lat jest pianistą i aranżerem chóru gospel Soul Connection i współpracuje z dyrygentami takimi, jak Karen Gibson czy Norris Garner. Jako
akompaniator brał udział w wielu warsztatach muzycznych i festiwalach nurtu gospel czy piosenki aktorskiej. Występował m.in. z Sylwią Grzeszczak, Mietkiem Szcześniakiem, czy chórem Sound’n’Grace. Zajmuje się również edukacją muzyczną. Obecnie kończy nagrania na płytę grupy Nandu z autorskimi kompozycjami zespołu.

PIOTR RURAŃSKI

saksofonista lubiący różne style muzyczne. Najbardziej odnajduje się w bluesie i okolicach jazzu. Ostatnio występował między innymi z Michalem Milowiczem.

KONRAD ZIELIŃSKI

Posiada 25-letnie doświadczenie muzyczne, na scenach polskich oraz zagranicznych.

20-letnie doświadczenie pedagogiczne w kształceniu gry na perkusji, m.in. w międzynarodowej szkole muzycznej Yamaha.

Współzałożyciel składów autorskich, organizator warsztatów oraz festiwali muzycznych.

Uczestnik topowych wydarzeń muzycznych: Must Be the Music, Top Trendy Festiwal, Kuba Wojewódzki Show, Reeperbahn Festival, Woodstock Festiwal, etc.

Współpraca z artystami takimi, jak: Seventeen, Irena Santor, Izabela Trojanowska, Marek Raduli, Bracia, Kasia Klich, Marika, Jarosław Śmietana, Nigel Kennedy, Uniqplan ,etc.