A A A

PIAST & GRAPA GOSPEL FAMILY

PIAST & GRAPA FAMILY dyrygent Aleksandra Puacz-Markowska

Chór mieszany; powstał w listopadzie 2005 r. z inicjatywy wokalistki i dyrygentki, Aleksandry Puacz-Markowskiej. Grupa początkowo działała jako „Grapa Family Gospel Choir” przy Konstancińskim Domu Kultury. Zadebiutowała koncertem gospel w dniu 10 czerwca 2006 r. podczas dorocznych Dni Konstancina. Od października 2007 r. dodatkowa grupa powstała przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piasecznie. Obecnie oba chóry koncertują wspólnie jako „PIAST & GRAPA FAMILY”.
Zespół skupia pasjonatów muzyki chóralnej, uzdolnioną młodzież i osoby dorosłe, stwarzając im warunki do realizacji swoich pasji i rozwoju indywidualnych umiejętności artystycznych. W chórze śpiewają całe rodziny, a dbałość o prawidłową emisję i idealną intonację sprawia, że zespół jest postrzegany jako niemal profesjonalny. Pasja i zaangażowanie chórzystów oraz aktywność mangerska dyrygentki sprawia, że chór może stanowić wizytówkę kulturalną Konstancina i Piaseczna.
Zespół wiele koncertuje: w czerwcu 2007 odbył swoje pierwsze tournee koncertowe (Czechy – Podebrady). Jest zapraszany na koncerty w okolicznych miejscowościach (Łazy, Konstancin, Piaseczno, Chojnów, Zalesie Dolne) jak i w Warszawie (Katedra św. Ducha, Kościół św. A. Orione, Kościół Dzieciątka Jezus, Kościół św. Krzyża, Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury, Ośrodek Kultury "Arsus"). W czerwcu 2008 wziął udział w III Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel STARGARD GOSPEL DAYS.

Z ważniejszych osiągnięć osiągnięć artystycznych wymienić należy:
- III nagroda (I i II nagrody nie przyznano) w kategorii chórów na IV Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką „Warszawa da się lubić” (listopad 2007)
- Grand Prix IX Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Pruszkowie (styczeń 2008)
- III nagroda w ramach konkursu chórów na III Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel STARGARD Gospel Days (czerwiec 2008)

Zespół ma bardzo zróżnicowany repertuar: od tradycyjnych kolęd i pastorałek polskich oraz kolęd obcych (m.in. XIV i XV wiecznych kolęd łacińskich i staroangielskich) po znane amerykańskie standardy okołoświąteczne, pieśni pasyjne i wielkopostne. Od początku chór specjalizuje się w stylowym wykonawstwie muzyki gospel i negro spiritual. Zespół coraz częściej jest zapraszany do oprawy uroczystości ślubnych, zarówno w Konstancinie jak i w Warszawie, ciesząc się rosnącą popularnością. Od niedawna współpracuje ze znanym pianistą i aranżerem jazzowym, Fryderykiem Babińskim.