A A A

Edukacja

UWAGA!

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO W CZASIE EPIDEMII KORONAWIRUSA STACJONARNE ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE SZKOŁY I STUDIA "ORFEUSZ" ZOSTAŁY ZAWIESZONE W DNIACH: 12.03 - 31.05.2020r.

PRZEPRASZAMY I ŻYCZYMY DUŻO ZDROWIA. 

 • I Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. "ORFEUSZ" w Górze Kalwarii

  I Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia „Orfeusz” kształci dzieci i młodzież w klasach:

  - skrzypiec

  - fortepianu

  - gitary akustycznej

  - perkusji

  - emisji głosu i śpiewu solowego

  Cykl kształcenia obejmuje 6 lat nauki, a w trybie dla rozpoczynających naukę w 10-tym roku życia lub później – 4 lata nauki.

  Program szkoły obejmuje następujące zajęcia:

  - wybrany przez ucznia przedmiot główny (fortepian, skrzypce, gitara akustyczna, perkusja, emisja głosu / śpiew solowy) - 2 razy w tygodniu, a w klasie dyplomowej 3 razy w tygodniu

  - kształcenie słuchu z elementami rytmiki

  - historia muzyki z literaturą muzyczną

  - zespół wokalny

  - fortepian dodatkowy (z wyjątkiem uczniów klasy fortepianu)

  - dykcja i recytacja (klasa śpiewu oraz inni fakultatywnie)

  - nauka akompaniamentu (uczniowie klasy fortepianu)

  Szkoła realizuje program publicznych szkół muzycznych oraz programy autorskie poszczególnych pedagogów.

  W większości przypadków zajęcia są ułożone tak, by ograniczyć przyjazdy do szkoły do 3 razy w tygodniu.

  Program szkoły ma na celu umuzykalnienie dzieci i młodzieży oraz zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu teorii i historii muzyki, pozwala opanować grę na instrumencie, śpiew w stopniu odpowiadającym ukończeniu szkoły muzycznej I stopnia i umożliwia kontynuację nauki w szkolnictwie muzycznym II stopnia.

  Rozbudza także wrażliwość artystyczną oraz rozwija zdolności muzyczne.

  Czesne za naukę w naszej szkole w 6-letnim cyklu dziecięcym wynosi 600 zł miesięcznie w klasach 1 - 3, 650 zł miesięcznie w klasach 4 – 5 oraz 700 zł miesięcznie w klasie 6.

  Czesne za naukę w naszej szkole w 4-letnim cyklu młodzieżowym wynosi 600 zł miesięcznie w klasie 1, 650 zł miesięcznie w klasach 2 – 3 oraz 700 zł miesięcznie w klasie 4.

  Czesne płatne jest przez 10 miesięcy w roku, z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych. Należna jest także opłata wakacyjna w wysokości 100 zł.

  W chwili rozpoczęcia nauki pobierane jest jednorazowe wpisowe w wysokości 300 zł.

   

 • Studio Muzyczno-Wokalne ORFEUSZ

  Fundacja "Promotus" zaprasza na indywidualne zajęcia muzyczne nauki gry na instrumentach i emisji głosu w ramach Studia Muzyczno - Wokalnego „Orfeusz” w klasach:

  - skrzypiec dla początkujących i zaawansowanych metodą klasyczną w oparciu o program autorski dla początkujących i zaawansowanych;

  - fortepianu dla dzieci od 5 roku życia, młodzieży i dorosłych - zajęcia indywidualne w oparciu o program autorski oraz kursy mistrzowskie dla zaawansowanych, nauka akompaniamentu;

  - perkusji dla początkujących i zaawansowanych - program autorski;

  - klarnetu dla początkujących i zaawansowanych – program autorski;
  - gitary akustycznej i elektrycznej metodą autorską i klasyczną - zajęcia indywidualne w oparciu o program autorski skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych;
  - emisji głosu i śpiewu solowego - zajęcia indywidualne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, obejmujące m.in. pracę nad dykcją, impostacją, interpretacją, opracowanie indywidualnego repertuaru przy współpracy z akompaniatorem; program autorski w oparciu od klasyczną metodę nauki śpiewu szkoły włoskiej i niemieckiej.
  Gwarantujemy wysoki program nauczania, opracowany, realizowany przez znakomitych wykładowców, absolwentów renomowanych uczelni muzycznych, oryginalny sposób prowadzenia zajęć, indywidualny dobór repertuaru oraz pracę z akompaniatorem.
  Szczegółowe informacje i zapisy pod nr 502 522 490, lub e-mail: biuro@promotus.pl; prezes@promotus.pl; promotus@wp.pl.

   

 • Zerówka Muzyczna ORFINO

  Zapraszamy do zerówki muzycznej!
  Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 4 - 6 lat na nasze zajęcia Zerówka Muzyczna ,,Orfino" w Górze Kalwarii. Są to zajęcia grupowe muzyczno-ruchowe, zapoznające dziecko ze światem dźwięków, rytmiką, z użyciem prostych instrumentów perkusyjnych (bębenki, grzechotki, trójkąt itd.). Zajęcia przygotują do dalszej edukacji w oparciu o grę na wybranym instrumencie.


  Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w I Niepublicznej Szkole Muzycznej I st. "Orfeusz" w Górze Kalwarii.